אודות

חגית שחק וייס

לפני הכל…. בת זוג ואמא. מגדלת באומץ 4 ילדים שמלמדים אותי על החיים יותר מכל קורס או מסלול אקדמי.

B.A בריפוי בעיסוק מהאוניברסיטה העברית, עם השנים התמחות בהנגשת טכנולוגיה מסייעת לילדים בעלי מוגבלויות מורכבות.

מגוון קורסים והשתלמויות בתחומים של נגישות, משחקים מותאמים, טכנולוגיה מסייעת והדפסת תלת מימד לצרכי שיקום וחינוך.

M.A בלימודי ארגון מהאוניברסיטה העברית המאפשרים הסתכלות מנקודת מבט רחבה יותר על הצרכים, האסטרטגיות והתפקוד של ארגונים, באמצעות תהליכים של אבחון, הערכה וסיעור מוחות.

קורס הנחיית קבוצות וקורסים בתקשורת בינאישית במיקוד של תקשורת מקרבת.

קורסים ב Body painting, שפתחו בפני את עולם צבעי הגוף ומאפשרים לי להוסיף אותם ככלי חדש ומסקרן לעשייה המגוונת שלי. צבעי גוף יוצרים הזדמנות לשימוש בלתי אמצעי על הגוף עצמו, פותחים עולם חדש של תקשורת בין הפרט לבין עצמו ובינו לבין הסובבים אותו, מאפשרים עיסוק בתכנים רלוונטיים ודינאמיים כגון חדשנות, מגוון (diversity), פרשנות וגמישות מחשבתית.

הקמתי ואני מנהלת את היחידה לטכנולוגיה מסייעת בגנים של מרכז שיקום ילדים בירושלים (מש"י), יש לי ניסיון טיפולי רב שנים בשילוב טכנולוגיה בשיקום, בעיקר עם ילדים בעלי מוגבלויות מורכבות תוך התייחסות למאפיינים התרבותייםחברתיים הסובבים אותם. בתחום זה מקיימת הרצאות וסדנאות למגוון אנשי טיפול, אנשי חינוך והורים.

מקיימת סדנאות ומנחה קבוצות במיקוד לתחומים של תקשורת בינאישית, עבודת צוות, התמודדות עם שינוי, יצירתיות, סיכום שנה וגיבוש.

מקדמת את השימוש בתקשורת מקרבת – NVC – nonviolence communication במערכות יחסים בעולם העבודה, במשפחה, בקשרים חברתיים ובטיפול.

מאמינה בכל ליבי שאת הישות האנושית לא ניתן למדוד ולא להכניס לדיאגרמות. המספרים שמנסים לכמת אותנו יוצרים בעיקר תחרות, תסכול, ניתוק אחד מהשני, נקודת מבט טכנית שמפספסת את המהות. אפשר גם אחרת.

מעוניינים בפעילות מגבשת עבור הצוות / הארגון שלכם?